Látkové pleny

FILTRY - ZÚŽENÍ VÝBĚRU
Cena s DPH
Zboží označené jako
Filtrovat dle

1

1

Látkové pleny dětské - bambusové, s biobavlnou

Použití dětských látkových plen má mnoho výhod a my se vám pokusíme ukázat ty největší. Nejprve se podívejme na materiály ze, kterých jsou dětské pleny v naší nabídce vyrobeny. Prvním materiálem je 100% přírodní bavlna bez příměsí. Látkovou plenu lze jednoduše dezinfikovat praním na vyvářku 95°C a žehlením.

Druhý materiál je bambus, kdy je bambusová viskóza v určitém poměru s bavlnou. Tyto dětské látkové pleny vynikají vysokou savostí díky čemuž ještě lépe odvádí vlhkost, jemností, antibakteriálními a antialergickými vlastnostmi.

Třetím materiálem je látková plena z BIO bavlny, která je vyráběna z eticky a ekologicky čistých materiálů díky čemuž má certifikát GOTS garantující, že při pěstování nebylo použito chemických postřiků atd..

Dalším typem dětských látkových plen jsou bavlněné pleny DE LUX, které se někdy označují jako babiččiny či tetra pleny. Tyto jsou vyrobeny z 100% čisté bavlny ve vyšších gramážích.

Přednosti dětských látkových plen pro vaše miminka

  • díky opakovanému použití vyjdou látkové pleny levně
  • podporují zdravý vývoj kyčelních kloubů
  • vysoká jemnost a savost
  • přírodní nezávadné materiály
  • antibakteriální a antialergické
  • dezinfekce praním na 95°C a žehlením
  • tetra plenu lze použít jako osušku
  • šetrné k životnímu prostředí

I když jsou papírové jednorázové pleny stále dost populární, tak se klasická látková plena vrací na výsluní a její obliba stále roste. Buďte trendy a začněte také používat to, co prospěje vašemu miminku i peněžence.

Důvěřujte látkovým plenám

Alergií, ekzémů a celkově intolerance u dětí přibývá. Máme ve zvyku to svádět na špatný stav ovzduší a celkově životního prostředí. Říkáme si, že to je věc, kterou neovlivníme. Je tomu skutečně tak? Když každý z nás změní své chování alespoň o trošku, dohromady dokážeme změnit i ten špatný stav. Tak proč nezačít třeba na začátku života našeho miminka?

Jednorázové pleny se staly velkým hitem i velkým problémem. Jejich použití je rychlé a jednoduché, na druhou stranu jednorázové pleny končí na skládkách nebo ve spalovnách. Jen pro porovnání – jednorázová plena se rozkládá asi 500 let a látkové pleny můžete používat opakovaně a „podědit“ je může mladší sourozenec. Za svůj život dítě vyprodukuje asi tunu odpadu a to jen proto, že má pohodlné rodiče.

Jednorázové pleny se často nazývají papírové, ale k tomu papíru je přidáno mnoho látek a chemických přípravků. Oproti tomu naše látkové pleny jsou jen z 100% bavlny anebo ze směsi bavlny s bambusovou viskózou. Jsou hebké a měkké. Jejich přírodní složení nezpůsobuje alergie a je šetrné i k nejjemnější pokožce.

Jejich výbornou savost lze využít nejen k zachycení exkrementů, ale výborně poslouží i jako osuška nebo dokonce jako hadr. Její využití je opravdu všestranné, můžete ji použít jako lehkou přikrývku v horkých dnech nebo jako clonu před sluníčkem.

Chcete-li se chovat ještě ekologičtěji, pořiďte si pleny z BIO bavlny. Na šetrnost k životnímu prostředí je kladen důraz již při pěstování, nepoužívají se třeba pesticidy a sklizeň je prováděna ručně.

 

Nepřehlédněte: Protože zaměstnáváme více než 80% osob se změněnou pracovní schopností, poskytujeme odběratelům nad 25 zaměstnanců náhradní plnění na veškeré zakoupené zboží!